Osnovna škola Bartola Kašića Vinkovci

Upute razrednicima za promjenu IOOP statusa predmeta:

« Prosinac 2019 »

Od 9. rujna 2019. (19,00)
Podaci o vremenu

Weather Underground PWS IVINKOVC2

Ispis statistike od 21. 3. 2011.

Erasmus+ projekt
                                   Young Enterprising Europeans

Nakon uspješnog sudjelovanja u Comenius projektu WET, Water
Europe' Treasure i Erasmus+ projektu Young citizens of Europe – our future. The path of knowing, growing and understanding, Osnovna škola Bartola Kašića sudjeluje u novom dvogodišnjem Erasmus+ projektu Ključne aktivnosti 2: Suradnja među školama za inovacije i razmjenu dobre prakse. Projekt finincira Europska unija preko Agencije za mobilnost i programe EU.
      Naši partneri su škole iz Grčke (1st Gymnasium of Cholargos), Italije (Scuola secondaria di Primo Grado „G. Carducci“), Poljske
(Gimnazjum nr1 im. Krola Boleslawa Chobrego w Łęcznej) i Slovenije
(Osnovna škola Dolenjske toplice).
      Teme projekta su briga za zdravlje, razvijanje zdravih prehrambenih navika i poduzetništvo. Današnje brze društveno-ekonomske promjene nameću potrebu razvoja poduzetničkih vještina od najranije dobi. Učenici će sudjelovati u nizu aktivnosti koje će im pomoći da razviju sposobnost suradnje, vještine planiranja, organiziranja, ustrajnost u radu, vještinu prepoznavanja vlastitih prednosti i slabosti. Učenici će posjetiti uspješne mlade poduzetnike u gradu i okolici, osmisliti proizvod koji će proizvesti i prodati.
      Jednako važan je i razvoj vještina korištenja informacijskom tehnologijom i komuniciranja na engleskom jeziku.
      Škola očekuje aktivno uključivanje svih učenika, roditelja i lokalne zajednice u projekt.
       Osim sudjelovanja u brojnim lokalnim aktivnostima učenici će moći putovati na projektne sastanke u partnerske škole iz Grčke, Italije, Poljske i Slovenije.